bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 2746

26-latek zatrzymany po pościgu

Policjanci z wydziału prewencji bielskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Sprawca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a w czasie ucieczki usiłował potrącić policjantów. Dodatkowo okazało się, że nie miał prawa jazdy.

zatrzymanie
26-latek zatrzymany po pościgu · fot. KMP Bielsko-Biała


W sobotę w nocy na ul. Dawnej w Bielsku-Białej kierujący Hondą Civic nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku ul. Lipnickiej. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za uciekinierem, który jechał z dużą prędkością i wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, łamiąc po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego. Poruszał się lewą stroną jezdni, stwarzając poważne zagrożenie dla innych kierowców.

W pościg włączyły się inne patrole. Na ul. Lipnickiej policyjni wywiadowcy zorganizowali punkt blokadowy. Sprawca z impetem minął przeszkodę i omal nie staranował próbujących go zatrzymać funkcjonariuszy. Kontynuował ucieczkę, wjechał w ul. Górską, gdzie przed szlabanem porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo w kierunku pobliskich zarośli. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Zatrzymali agresywnego sprawcę, który szarpał się i wyrywał. Obezwładnili go i zakuli w kajdanki. W jego samochodzie mundurowi odnaleźli ponad 100 porcji odurzających amfetaminy i 20 porcji marihuany, wagę elektroniczną i inne akcesoria świadczące o tym, że sprawca mógł zajmować się handlem narkotykami.

Zatrzymanemu pobrano krew do analizy na zawartość w organizmie środków odurzających i przewieziono do policyjnego aresztu. W czasie sprawdzeń dodatkowo okazało się, że zatrzymany nie posiadał prawa jazdy. Sądowy, 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązywał go do stycznia 2015 r. W przeszłości był on już notowany za posiadanie narkotyków.

Dzisiaj usłyszy zarzuty. Za czynną napaść na policjantów, posiadanie znacznych ilości środków odurzających i jazdę bez wymaganych uprawnień grozi mu do 10 lat za kratami. Przed sądem odpowie też za liczne wykroczenia, których dopuścił się w czasie ucieczki. O jego dalszym losie rozstrzygnie teraz prokurator.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.