bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 2883

Poseł zachęca do oddania krwi

Za nami:

Klub Gazety Polskiej w Bielsku-Białej, Maltańska Służba Medyczna oraz poseł Stanisław Pięta zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej akcji krwiodawstwa.

krwiodawstwo, ambulans
Mobilny punkt poboru krwi · fot. bielsko.info


Po raz kolejny na placu Wojska Polskiego zaparkuje specjalny autobus, w którym mieści się punkt poboru krwi. Akcja krwiodawstwa odbędzie się we wtorek 1 września między godziną 12.00 a 16.00.

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.

Kandydat na dawcę krwi musi posiadać nr PESEL oraz powinien posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi mu bez udziału osób trzecich samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza i wypełnienie go. Kandydat na dawcę nie może być po spożyciu alkoholu minimum 24 godziny przed oddaniem krwi.

Osoby wykonujące takie zawody jak: pilot, maszynista, kierowca autobusu, operator dźwigu, oraz pracujące na wysokości, uprawiające wspinaczkę, głębokie nurkowanie mogą powrócić do tych zajęć nie wcześniej niż 12 godz. po oddaniu krwi.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.