bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 1092

Trwa akcja "Bezpieczny Weekend"

Za nami:

Przed nami ostatni weekend wakacji, czyli wzmożone natężenie ruchu drogowego związane z powrotami z wakacji. W dniach od 28 do 30 sierpnia policjanci śląskiej drogówki przeprowadzą działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend”. Apelują więc do wszystkich uczestników ruchu o szczególną czujność i rozwagę na drodze.

policja kontrola mandat
Policjanci będą kontrolować kierowców w ramach akcji "Bezpieczny Weekend" · fot. KMP Bielsko-Biała


Funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na te wykroczenia, których popełnianie przez kierujących powoduje największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Będą sprawdzać przede wszystkim stan trzeźwości kierujących, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości, czy pasażerowie przewożeni są w prawidłowy sposób oraz czy stan techniczny pojazdów nie stanowi zagrożenia dla osób nimi podróżujących. Zwrócą również uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych uczestników ruchu drogowego. Ponieważ jest to okres powrotów z wakacji, szczególnym nadzorem zostaną objęte autobusy przewożące dzieci i młodzież. Policjanci będą sprawdzać czy najmłodsi podróżują w odpowiednich fotelikach oraz pasach bezpieczeństwa.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności - zadbajmy o bezpieczeństwo własne oraz naszych rodzin. Działania potrwają do godziny 22.00 w niedzielę.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.