bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 2694

Kurier oszukał firmę na 20 tys. złotych

Blisko 20 tysięcy złotych przywłaszczył sobie pracownik jednej z bielskich firm kurierskich. Policjanci z komisariatu IV w Bielsku-Białej zatrzymali nieuczciwego 30-latka i odzyskali część zagarniętych przez niego pieniędzy. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat za kratami.

pieniądze, oszust
Pieniądze odzyskane przez policjantów w czasie przeszukania kuriera · fot. KMP w Bielsku-Białej


Śledczy, którzy pracowali nad sprawą ustalili, że kurier dostarczający przesyłki za tzw. pobraniem, wpadł na pomysł nieuczciwego dorobienia do pensji. Doręczał paczkę odbiorcy i pobierał od niego gotówkę. Potem sam przygotowywał fikcyjną paczkę opisaną danymi nadawcy i odbiorcy, w której umieszczał przedmioty o znikomej wartości. Własnoręcznie przygotowaną przesyłkę zwracał jako nieodebraną, chociaż w rzeczywistości paczka była już doręczona. Pieniądze otrzymane od odbiorców przesyłek inkasował do własnej kieszeni. Przywłaszczył w ten sposób blisko 20 tysięcy złotych. Spreparowana przez oszusta przesyłka wracała do nadawcy.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy nadawca przesyłki otworzył zwróconą paczkę. Nieuczciwy kurier został zatrzymany chwilę po tym, jak po raz trzeci usiłował przywłaszczyć powierzone mu przez odbiorcę pieniądze - w sumie ponad 5 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali gotówkę, a sprawca trafił do policyjnej celi. Wczoraj usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.