bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 3957

Lewica rozpoczęła kampanię - zdjęcia

W Bielsku-Białej oficjalnie wystartowała kampania wyborcza Zjednoczonej Lewicy. Na liście wyborczej lewicy w okręgu bielskim znajdzie się m.in. obecny poseł Platformy Obywatelskiej - Czesław Gluza.

Czerwone Busy w Bielsku-Białej - 26.08.2015 · fot. bielsko.info


Czerwone Busy, którymi politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej przemieszczają się po Polsce, dotarły do Bielska-Białej. W ramach akcji "Masz dość! Choć z nami" do stolicy Podbeskidzia przyjechał wiceszef klubu parlamentarnego SLD - Zbyszek Zaborowski. Poseł z Wilamowic zachęcał, aby zignorować najbliższe referendum.

- Odchodzący prezydent ogłosił referendum w sprawie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. JOW-y mogą doprowadzić do ruiny systemu politycznego w Polsce. JOW-y oznaczają, że zwycięzca bierze wszystko. W Wielkiej Brytanii i USA powstały systemy dwupartyjne oparte o JOW-y. Takie zjawisko możemy obserwować również w Polsce, a konkretnie w Senacie, gdzie z dwóch list wybrano aż 97 senatorów Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości - tłumaczył Zbyszek Zaborowski.

Czerwone Busy w Bielsku-Białej - 26.08.2015
Czerwone Busy w Bielsku-Białej - 26.08.2015 · fot. bielsko.info


Listę wyborczą Zjednoczonej Lewicy w okręgu bielskim, o czym już wcześniej informowaliśmy, będzie otwierał Przemysław Koperski, kandydat na prezydenta Bielska-Białej w ubiegłorocznych wyborach samorządowych, były wiceprezydent Częstochowy. Na drugim miejscu znajdzie się poseł Artur Górczyński, który do Sejmu dostał się z list Twojego Ruchu, a na trzecim Czesław Gluza - obecny poseł Platformy Obywatelskiej. To największe zaskoczenie listy wyborczej Zjednoczonej Lewicy w okręgu nr 27.

- Przystąpiłem do Zjednoczonej Lewicy w przekonaniu, że trzeba zlikwidować ten chocholi taniec w polskiej polityce, który funduje nam PO i PiS. Jest spowodowany interesami dwóch partii, które stworzyły duopol i praktycznie wyeliminowały wszystkie inne partie z dobrymi koncepcjami programowymi. Obserwowałem klub SLD w Sejmie i muszę powiedzieć, że zawsze prezentował wysoki poziom merytoryczny. Ma swój program, ma przemyślane koncepcje i ludzi do realizacji programu. Stąd moja decyzja o wsparciu Zjednoczonej Lewicy. Uważam, że to jedyna siła, która ma szansę na pokonanie tego chocholego tańca - tłumaczy Czesław Gluza.

Czerwone Busy w Bielsku-Białej - 26.08.2015
Czerwone Busy w Bielsku-Białej - 26.08.2015 · fot. bielsko.info


Na dalszych miejscach listy Zjednoczonej Lewicy w okręgu bielskim znajdzie się samorządowiec z żywiecczyzny - Adam Zoń oraz dr Aleksandra Banot, przedstawicielka Zielonych. Przemysław Koperski wierzy, że w wyborach parlamentarnych Zjednoczona Lewica zdobędzie co najmniej 15-procentowe poparcie. - To dałoby nam w okręgu dwa mandaty. Wierze, że powtórzymy wyborczy wynik sprzed dziesięciu lat. Wówczas lewica będzie miała bardzo dobrą reprezentację w terenie - zakończył lider SLD w Bielsku-Białej.

Tradycyjnie podczas terenowych wystąpień polityków lewicy nie mogło zabraknąć członków Obozu Radykalno-Narodowego i Młodzieży Wszechposlkiej, którzy starali się zagłuszyc wystąpienie polityków SLD. Narodowcy przynieśli ze sobą także transparent.

Czerwone Busy w Bielsku-Białej - 26.08.2015
Czerwone Busy w Bielsku-Białej - 26.08.2015 · fot. bielsko.info

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.