bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 5049

Spalarnia szpitala znów pracuje!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj

Koszmary mieszkańców Olszówki powróciły. We wtorek około godziny 18.05 zauważono ciemny dym wydobywający się z komina spalarni Szpitala Wojewódzkiego.

spalarnia, dym, szpital
Czujni mieszkańcy zaobserwowali dym unoszący się z komina spalarni · fot. Stowarzyszenie Olszówka


- Od razu została wezwana policja. Kierownik spalarni nie był w stanie okazać żadnej zgody na uruchomienie pieców spalarni. Na pytanie Mieszkańców - co się dzieje i dlaczego z komina wydobywa się czarny dym? - odpowiedział "Wolnoć Tomku w swoim domku" - relacjonuje Jacek Zachara ze Stowrzyszenia Olszówka.

Natychmiastowo zostało skierowane pismo do Urzędu Marszałkowskiego z żądaniem wyjaśnienia incydentu. Przypominamy, że spalarnia Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej została zamknięta w marcu 2015 w trybie interwencyjnym ze względu na gigantyczne przekroczenia emisji najbardziej niebezpiecznych związków dla życia ludzi - dioksyn i furanów (o 3700%) oraz metali ciężkich. Aktualnie sprawa jest prowadzona przez Prokuraturę w Bielsku-Białej.

W świetle obowiązującego prawa spalarnia nie ma żadnych podstaw prawnych do funkcjonowania. - Dlaczego spalarnia znów truje mieszkańców? Dlaczego Stowarzyszenie Olszówka zostało pozbawione przez Urząd Marszałkowski możliwości bycia na prawach strony w postępowaniu ws spalarni? W co gra Szpital Wojewódzki i Śląski Urząd Marszałkowski? - pyta Jacek Zachara w imieniu mieszkańców.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Spalarnia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj