bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 3608

Pies Koks szukał narkotyków - wideo

Policjanci z drogówki wspierani przez mundurowych z prewencji i referatu antynarkotykowego, przeprowadzili w sobotnią noc akcję "Dyskoteka". Działania skierowane były przeciwko nietrzeźwym kierowcom oraz kierującym pod wpływem środków odurzających.Zadaniem policjantów było wykrycie przedmiotów i środków, których posiadanie jest nielegalne, pochodzących z przestępstwa lub mogących służyć do jego popełnienia. Akcja trwała od 20.00 do 4.00. Została przeprowadzona w rejonie lokali rozrywkowych w Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach i Szczyrku. Podczas działań użyto urządzenia do wykrywania narkotyków, który pozwala na wykrycie w ślinie badanego środków odurzających.

W czasie działań przebadano 1024 kierujących. Zatrzymano 7 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę "na podwójnym gazie" oraz jednego, który kierował samochodem pod wpływem środków odurzających. 28-latek został zatrzymany tuż przed 23.00 na czechowickiej ul. Legionów. Mężczyzna podróżował bmw z dwójką pasażerów. Pies "Koks" szkolony do wykrywania środków odurzających bezbłędnie wskazał, który z kontrolowanych mężczyzn mógł posiadać narkotyki. W czasie przeszukania kierującego nie odnaleziono zabronionych substancji, jednak badanie przeprowadzone za pomocą testera narkotykowego Drager Drug Test 5000 pozwoliło na ujawnienie w ślinie badanego środków odurzających.

Policyjna akcja "Dyskoteka" - 22.08.2015 · fot. KMP Bielsko-Biała


Ponadto w czasie akcji policjanci zatrzymali 5 uprawnień do kierowania pojazdami, 1 dowód rejestracyjny, a 4 kierujących zostało ukaranych mandatami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.