bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 8153

Mieszkańcy zostawili włączone żelazko

Pozostawienie włączonego żelazka bez dozoru było przyczyną pożaru, do którego doszło w niedzielę po godzinie 16.00 w mieszkaniu budynku wielorodzinnego przy ulicy Przybyły w Bielsku-Białej.

Kiedy zastępy dotarły na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż z mieszkania na pierwszym piętrze wydobywa się dym. Rozłożono drabinę do uchylonego okna i wprowadzono ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych z linią gaśniczą. Przyczyną zadymienia było palące się żelazko oraz część podłogi o powierzchni ok. 0,5 mkw. Strażacy ugasili palące się rzeczy i wynieśli je na zewnątrz.

O pożarze strażaków zawiadomili sąsiedzi, którzy zauważyli dym z okna. Policja, która również została wezwana do zdarzenia ustaliła dane osobowe lokatorów, których nie było w mieszkaniu w czasie powstania pożaru. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi z zaleceniami zabezpieczenia miejsca zdarzenia, wietrzenia mieszkania oraz przeglądu instalacji elektrycznej.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.