bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 4238

158 mandatów za "prędkość" - wideo

Ponad 170 skontrolowanych kierowców, z których blisko 160 ukarano mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości, to wyniki akcji "Prędkość" przeprowadzonej przez policjantów z bielskiej drogówki.Dzisiaj w całym województwie śląskim od wczesnych godzin rannych trwa akcja "Prędkość". Policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili te 16-godzinne działania przed dwoma dniami. W czasie akcji wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.

Podczas akcji mundurowi skontrolowali 174 pojazdy. Odnotowano 163 przypadki przekroczenia prędkości przez kierujących, spośród których 158 zostało ukaranych mandatami. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

158 mandatów za "prędkość" · fot. KMP Bielsko-Biała


Przypominamy, że od 18 maja obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.