bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 września 2011
  • wyświetleń: 2787

Uwaga na włamywaczy!

Policja apelujemy o ostrożność i wzmożoną czujność sąsiedzką. W ostatnich dniach odnotowano kilka przypadków, kiedy to sprawcy wykorzystując nieobecność domowników włamali się do prywatnych domów i mieszkań w blokach.

Włamanie
fot. Policja


Do włamań dochodzi w ciągu dnia, gdy domownicy przebywają w pracy, bądź wychodzą na krótką chwilę na zakupy. Sprawcy pukają do drzwi, a gdy nikt nie odpowiada wyłamują zamki w drzwiach wejściowych lub tarasowych albo wybijają szybę w oknie i szybko plądrują mieszkanie. Ich łupem padają wartościowe przedmioty: biżuteria, sprzęt radiowo - telewizyjny i gotówka.

Dlatego policja prosi o ostrożność i wzmożoną czujność sąsiedzką. Włamywacze stają się szczególnie aktywni zwłaszcza teraz, gdy powoli zbliża się pora jesienno - zimowa i szybko zapada zmrok. Wychodząc do pracy zamknijcie dokładnie wszystkie zamki w drzwiach. Nie zapominajcie o zamknięciu okien. Jeżeli posiadacie alarm domowy uruchomcie go.

Jeśli Wasi sąsiedzi pozostają w domu poproście ich, aby zwrócili uwagę na Wasze mieszkanie, a przede wszystkim byli wyczuleni na wszelkie niepokojące odgłosy czy obce osoby, które bez celu błąkają się w okolicy lub klatce schodowej bloku. Informacje o niepokojących spostrzeżeniach należy niezwłocznie przekazywać oficerowi dyżurnemu bielskiej policji pod numery telefonów alarmowych - 997, 112 lub 33 8121255. Informacja ta może przyczynić się do szybkiego ujęcia sprawców.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.