bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 1611

Przejechali przez granicę w bagażniku

16 sierpnia w Cieszynie funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali 3 obywateli Mongolii, którzy przebywali nielegalnie w Polsce.

dokumenty
Dokumenty Mongołów · fot. sm.strazgraniczna.pl


Do zatrzymania cudzoziemców doszło podczas kontroli legalności pobytu prowadzonej w Cieszynie. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali do kontroli samochód typu bus na węgierskich numerach rejestracyjnych, którym podróżowało troje obywateli Mongolii. Po sprawdzeniu pojazdu okazało się, iż w przestrzeni bagażowej pojazdu ukryte są jeszcze dwie osoby, również Mongołowie. W wyniku prowadzonych czynności stwierdzono, że troje z podróżujących cudzoziemców posiada jedynie mongolskie prawa jazdy. Dwie pozostałe osoby przebywały w Polsce legalnie - legitymowały się mongolskimi dokumentami podróży i węgierskimi kartami pobytu.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej wszczął wobec trojga zatrzymanych cudzoziemców postępowania w sprawie zobowiązania ich do powrotu. Ponadto wystąpił do sądu z wnioskiem o umieszczenie obywateli Mongolii w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Sąd przychylił się do wniosku Straży Granicznej.

Dwie cudzoziemki, które przywiozły swych rodaków do Polski, usłyszały zarzut pomocnictwa w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom. Kobiety przyznały się do zarzucanego im czynu i dobrowolnie poddały się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawszeniu na 3 lata. Cudzoziemki zapłacą również grzywnę.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.