bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 1764

Chciał dostać kredyt na lewy dowód

Policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej zatrzymali 35-letniego bielszczanina, który usiłował wyłudzić kredyt na zakup telefonu komórkowego o wartości 2500 zł, posługując się cudzym dowodem osobistym.

We wtorek po południu mężczyzna pojawił się w jednym ze sklepów ze sprzętem radiowo - telewizyjnym przy ul. Leszczyńskiej. Poinformował sprzedawczynię, że zamierza zakupić markowy telefon komórkowy w systemie sprzedaży ratalnej i przekazał dowód osobisty. Kiedy jednak ekspedientka zaczęła weryfikować dane osobowe z dokumentu tożsamości, szybko okazało się, że oszust nie może sobie przypomnieć daty urodzenia. Na miejsce wezwano patrol, który zatrzymał 35-latka.

W czasie sprawdzeń, policjanci ustalili, że w ten sam sposób, kilka dni wcześniej, sprawca próbował wyłudzić kredyt w innym sklepie w centrum miasta. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszał zarzuty. Za próbę oszustwa oraz posłużenie się przywłaszczonym dokumentem grozi mu do 8 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.