bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 2952

Prezydent ustali opłatę za szalety

Na sierpniowej sesji Rady Miejskiej radni powierzą prezydentowi uprawnienia do ustalenia wysokości opłat za korzystanie z szaletów miejskich.

Granitowy szalet przy ul. Kopernika
Granitowy szalet przy ul. Kopernika · fot. bielsko.info


Zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej organem właściwym do ustalania wysokości cen i opłat, albo sposobu ustalania cen i opłat za usługi komunalne o charakterze użyteczności publicznej oraz za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej jednostek samorządu terytorialnego, jest organ stanowiący - w Bielsku-Białej Rada Miejska.

- Kierując się potrzebą usprawnienia czynności związanych z ustalaniem opłat i działając na podstawie przepisów ww. ustawy Rada Miejska przekazuje swoje uprawnienia w tym zakresie Prezydentowi Miasta jako organowi wykonawczemu gminy - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Dopiero po ustaleniu wysokości opłat za korzystanie z szaletów miejskich mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z nowoczesnego szaletu przy ulicy Kopernika. Ile trzeba będzie zapłacić za skorzystanie z toalety? W Łodzi za usługę w identycznym szalecie trzeba zapłacić 3 złote.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.