bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 1346

Bardzo duże zagrożenie pożarowe!

Fala upałów przechodząca przez Polskę sprawiła, że na terenach leśnych ściółka jest bardzo sucha i utrzymuje się bardzo duże zagrożenie pożarowe. Tylko w czwartek bielscy strażacy wyjeżdżali kilka razy do pożarów ściernisk i ściółki.

Pożar traw przy ul. Młynówka
Strażacy podczas akcji gaszenia traw · fot. bielsko.info


Od początku sierpnia straż pożarna w województwie śląskim odnotowała 606 pożarów lasów, upraw rolnych oraz traw. Na terenie miasta Bielsko-Biała i powiatu bielskiego odnotowano 28 takich pożarów. Minionej doby strażacy gasili pożar ścierniska w Hecznarowicach oraz Międzyrzeczu Dolnym. Z kolei w Bestwinie przy ulicy Brzozowej po godzinie 20.00 pięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar ściółki leśnej. Pożar powstał najprawdopodobniej w wyniku zaprószenia ognia.

Straż Pożarna apeluję o rozwagę podczas spacerów lub wypoczynku na łonie natury oraz podczas prowadzonych prac rolnych. Obecnie nawet najmniejsze źródło ognia może spowodować duży pożar lasu lub upraw rolnych.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.