bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2015
  • 21 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 3142

Zdradzą historię Cygańskiego Lasu

Za nami:

Od 16 sierpnia do końca miesiąca w każdą niedzielę Stowarzyszenie Olszówka organizuje wycieczki związane z Cygańskim Lasem. Pierwsza zostanie prowadzona przez Piotra Keniga w centrum Bielska-Białej.

wycieczka po cygańskim lesie
Wycieczka w Cygańskim Lesie · fot. Stowarzyszenie Olszówka


16 sierpnia uczestnicy wycieczki będą mieli okazję poznać miejsca związane z działalnością niektórych mieszkańców Cygańskiego Lasu w Bielsku i Białej. Spacer po mniej lub w ogóle nieznanych zakątkach Bielska-Białej rozpocznie się o godzinie 10.00. Zbiórka wycieczki, którą poprowadzi Piotr Kenig, na placu Ratuszowym.

23 sierpnia na wycieczkę zaprasza dr Ewa Janoszek, która prześledzi rozwój architektury i konteksty artystyczne Cygańskiego Lasu od chałupy do podmiejskiej rezydencji. 30 sierpnia Teresa Dudek-Bojarek pokaże miejsca działalności grupy malarzy, rysowników i fotografów tworzących nieformalną kolonię artystyczną w Cygańskim Lesie. Miejsce spotkania tych dwóch ostatnich wycieczek to pętla autobusu nr 1 w Cygańskim Lesie w Bielsku-Białej.

Uczestnictwo w wycieczce jest bezpłatne. Akcja jest dofinansowana przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz z 1% dla Stowarzyszenia Olszówka - Organizacji Pożytku Publicznego, a odbywa się pod patronatem Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Historycznego. Kontakt z organizatorami: 693315998, 692640243; kubakrajewski1@wp.pl, zacharajacek@wp.pl.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.