bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 września 2011
  • wyświetleń: 1919

Ekologiczny happening w Bielsku

„To nie krasnoludki palą śmieci”- pod tym hasłem odbył się w poniedziałek happening w Bielsku Białej. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Rudołtowicach oraz ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Bielsku-Białej, w ramach akcji ułożyły kilkumetrową głowę krasnoludka na pl. Chrobrego w Bielsku-Białej.

Kampania dotyczy powszechnego problemu spalania śmieci w domowych piecach, co - jak wiadomo - jest nielegalne i niezwykle szkodliwe dla zdrowia. Happening miał na celu zainicjowanie drugiej tury kampanii "To nie krasnoludki palą śmieci". Do tej pory byliśmy w 15 miastach. Zaczyna się sezon grzewczy, a wraz z nim problem palenia śmieci, który wszyscy czujemy.

Celem tego programu edukacyjnego jest prowadzenie lokalnych działań, realizowanych głównie przez dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół podstawowych, w zakresie właściwego zagospodarowania i segregacji odpadów. Tytuł projektu dotyczy wykorzystania sympatycznych postaci krasnoludków do prowadzenia edukacji ekologicznej.

Kampanię oraz happening zorganizowała Fundacja Ekologiczna Arka.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.