bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 6535

Dzieci przez okno wzywały pomocy

Nietypowe zgłoszenie odebrał dzisiaj przed godziną 12.00 dyżurny stanowiska kierowania Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej. Dwójka małoletnich dzieci wychylała się z okna na wysokości piątej kondygnacji jednego z mieszkań budynku wielorodzinnego na osiedlu Złote Łany. Dzieci wzywały pomocy.

Kiedy strażacy i policjanci przybyli na miejsce zdarzenia, jeden z funkcjonariuszy policji nawiązał kontakt słowny z dziećmi znajdującymi się wewnątrz mieszkania. Ustalono, że w mieszkaniu znajduje się dwójka dzieci w wieku 7 i 11 lat oraz kilkutygodniowy szczeniak. Dzieci wzywały pomocy ponieważ szczeniak doznał przegrzania organizmu, a dzieci nie potrafiły mu udzielić ratunku.

Drzwi do mieszkania były zamknięte od zewnątrz i policja wysłała radiowóz do pobliskiego zakładu pracy po ojca dzieci. Strażacy z kolei rozstawili drabinę mechaniczną i ewakuowali szczeniaka do chłodnego miejsca, gdzie podano mu wodę. Dzieciom nic się nie stało i pozostał z nimi ratownik, który udzielał wsparcia psychicznego do czasu przyjazdu ich ojca.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.