bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 września 2011
  • wyświetleń: 2409

Policjanci w Dziecięcej Krainie

W miniony weekend policjanci bielskiej drogówki uczestniczyli w spotkaniu pod hasłem „Bezpieczeństwo w podróży 2012”, organizowanym przez bielski sklep „Dziecięca Kraina”, który prowadzi sprzedaż fotelików do przewozu dzieci.

Policja, dziecko
fot. Policja


fotelik dziecko
fot. Policja


Spotkania odbyły się w ramach prowadzonych akcji: „2011 - rok pieszego” oraz „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, w tym dzieci i młodzieży w drodze do szkół i przedszkoli. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej spotkali się z klientami sklepu. W czasie spotkania zwracali uwagę na zasady bezpiecznego i wygodnego przewożenia dzieci w fotelikach.

Przepisy mówią bowiem jasno, że dzieci muszą podróżować samochodem w foteliku. Funkcjonariusze apelowali do uczestników spotkania, że warto o tym pamiętać, nie tylko, by uniknąć mandatu w czasie kontroli drogowej, ale przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo naszych pociech. Obowiązek ten dotyczy dzieci do 12 roku życia, które mają poniżej 150 cm wzrostu.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.