bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 3766

W 2016 r. przebudowa ul. Kowalskiej

Pod koniec przyszłego roku powinna zakończyć się przebudowa kilkusetmetrowego odcinka ulicy Kowalskiej na osiedlu Karpackim.

projekt ul. kowalskiej
Projekt zagospodarowania terenu · fot. MZD Bielsko-Biała


Kilka dni temu w artykule "Koło basenu wybudują rondo" pisaliśmy o trwającym przetargu na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Sosnkowskiego i Kowalskiej w Bielsku-Białej. Miejski Zarząd Dróg ogłosił także przetarg na zaprojektowanie i wykonanie rozbudowy ulicy Kowalskiej w Bielsku-Białej, na odcinku od ulicy Kolistej do ulicy Sosnkowskiego.

W ramach inwestycji zostanie rozbudowana jezdnia, która otrzyma nową kanalizację deszczową. Zadanie będzie obejmować także rozbudowę istniejącego oświetlenia ulicy, budowę chodników, przebudowę i rozbudowę istniejących parkingów, a także budowę elementów uspokojenie ruchu drogowego (progi zwalniające).

Zamówienie musi zostać wykonane do 14 miesięcy od dnia zawarcia umowy, z zastrzeżeniem, że w terminie do 4 miesięcy od dnia zawarcia umowy wykonawca zobowiązany jest wykonać zamówienie w części dotyczącej dokumentacji projektowej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.