Wiadomości

  • 9 sierpnia 2015
  • 14 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 2185

Letnia Scena Sfery w rytmach reggae

Za nami:

Mają za sobą występ na Open’er Festival w Gdyni i cztery entuzjastycznie przyjęte płyty. Zagrali blisko 600 koncertów w Polsce i za granicą. W piątek, 14 sierpnia Letnią Scenę Sfery w Bielsku-Białej rozkołysze Cała Góra Barwinków.

Cała Góra Barwinków
Cała Góra Barwinków.


Występ rozpocznie się o 20.00 na Placu Bolka i Lolka przed Galerią SFERA. Koncert Całej Góry Barwinków to uczta dla wszystkich fanów reggae i ska. Zespół, którego nazwa pochodzi od tytułu tomiku wierszy Jerzego Harasymowicza, powstał w 2002 roku w Kłobucku. Wydał dwie płyty demo oraz cztery krążki długogrające. Jego muzyka to fuzja ska, reggae i rocksteady z wyraźnymi wpływami punk rocka. Znakiem rozpoznawczym Całej Góry Barwinków są liryczne teksty piosenek, dynamiczne kompozycje i wysunięta na pierwszy plan sekcja dęta (trąbka, puzon, saksofon).

Zespół ma na koncie wiele sukcesów. Dwa lata po założeniu został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej Dwójki, gdzie wystąpił podczas finału WOŚP. Grupa miała okazję zaprezentować swoją twórczość w programach „Kuba Wojewódzki”, „Poplista”, „Regiony kultury” oraz „Kawa czy Herbata”. W roku 2014 muzycy dostali się do czołówki uczestników „X Factor” w TVN. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na scenie oraz rozbudowanemu instrumentarium świetnie wypadają na żywo. Na przestrzeni lat formacja wystąpiła na niemal wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce, w tym na Open’er Festival. Koncertom Całej Góry Barwników towarzyszy porywająca energia jamajskiej muzyki podparta pozytywnym przekazem tekstów.Cykl koncertów Letnia Scena SFERY jest organizowany przez Galerię SFERA od sześciu lat. Pomiędzy lipcem i sierpniem 2015 roku byliśmy i będziemy jeszcze świadkami koncertów zarówno gwiazd światowego formatu, np. Kapeli ze Wsi Warszawa, oraz popularnych polskich formacji jak Fisz Emade Tworzywo i Elektryczne Gitary. Pojawi się również okazja, by poznać nową muzykę artystów hard rockowych lub jazzowych, takich jak Imagiarium oraz Riverboat Ramblers Swing Orchestra.

BM / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj