bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 1954

Damian potrzebuje pomocy - wideo

Piłkarze TS Podbeskidzia namawiają do pomocy 9-letniemu Damianowi, który cierpi na rozszczep kręgosłupa i towarzyszące temu bóle głowy, pogarszający się chód oraz pogłębiającą się skoliozę

damian
Damian spotkał się z zawodnikami Podbeskidzia · fot. TS Podbeskidzie


Akcję zainicjowano na początku lipca na ekumenicznym serwisie charytatywnym www.pomagam.caritas.pl. Do końca akcji pomocy dla chłopca pozostało niewiele ponad miesiac. Zebrano już około 11.5 tys. zł - 27 proc. sumy potrzebnej na operację w niemieckiej klinice. Tymczasem 9-latek spełnił jedno ze swoich marzeń - spotkał się z zawodnikami Podbeskidzia. Piłkarze z bielskiej drużyny w specjalnym filmie zadeklarowali wsparcie kampanii i zwrócili się z apelem do kibiców, prosząc ich o konkretną pomoc.Akcję dla Damiana koordynuje Caritas diecezji bielsko-żywieckiej. Chłopiec przez 16 miesięcy przebywał w Ośrodku Preadopcyjnym dla porzuconych niemowląt w Częstochowie. Urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową, neurogennym pęcherzem oraz stopami końsko-szpotawymi. Koszt planowanej operacji w klinice w Aschau w Niemczech to 15 tys. euro, Jeśli uda się zebrać 10 tys. euro, brakującą kwotę zapewni Fundacja Franza Beckenbauera z Monachium, którą założył legendarny piłkarz niemiecki.

Kliknij, aby pomóc Damiankowi!

ab / bielsko.info, źródło: TS Podbeskidzie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.