bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 4751

Pątnicy w drodze na Jasną Górę - foto

1056 pielgrzymów wyruszyło dziś z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie w drogę na Jasną Górę. W ciągu 6 dni w drodze do Częstochowy piątnicy pokonają 170 kilometrów.

Ruszyła pielgrzymka na Jasną Górę - 06.08.2015 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Wśród uczestników pielgrzymki jest kilkudziesięcioosobowa grupa Węgrów pod opieką pracującego w tym kraju ks. Roberta Dobały. Są także wychowankowie ośrodka dla młodzieży uzależnionej "Nadzieja" z bielskich Komorowic. Dla 36 osób borykających się ze swoimi słabościami to ważne wydarzenie.

Tegoroczni pątnicy będą wędrowali pod hasłem: "Maryjo przygotuj nas na Światowe Dni Młodzieży". Legitymację pielgrzyma o numerze 1 i znaczek pielgrzymi wręczył biskupowi 26-letni pielgrzym, który idzie z Bielska-Białej na Jasną Górę po raz 26. Najmłodszym uczestnikiem pielgrzymki jest 3-letni Benjamin, najstarszym 77-letni Marian. Wśród pątników są także narzeczeni, którzy czwartego dnia pielgrzymki zawrą związek małżeński. Na Jasną Górę wejdą w strojach nowożeńców.

Ruszyła pielgrzymka na Jasną Górę - 06.08.2015
Ruszyła pielgrzymka na Jasną Górę - 06.08.2015 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Równocześnie z 9 grupami pielgrzymów z Bielska-Białej w stronę Jasnej Góry wyruszyły grupy pątników z innych części diecezji: Andrychowa i Cieszyna. 7 sierpnia ruszą pielgrzymki z Oświęcimia i Czechowic-Dziedzic. Wszystkie grupy połączą się rankiem 11 sierpnia i wspólnie, jako około kilkutysięczna reprezentacja diecezji bielsko-żywieckiej, wejdą na jasnogórskie błonia.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.