bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 3139

Strażnicy przejęli 18 cudzoziemców

W Zwardoniu strona austriacka przekazała funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej z Bielska-Białej osiemnastu cudzoziemców w ramach rozporządzenia "Dublin III".

straż graniczna, uchodźcy
Strażnicy przejęli 18 cudzoziemców · fot. sm.strazgraniczna.pl


Wśród przekazanych cudzoziemców było siedemnastu obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej oraz jeden obywatel Iranu. Wszyscy cudzoziemcy próbowali uzyskać w Austrii status uchodźcy, lecz część z nich to osoby, które już wcześniej starały się o nadanie statusu uchodźcy w Polsce. Obcokrajowcy zostali przyjęci przez Straż Graniczną zgodnie z rozporządzeniem unijnym Dublin III, w myśl którego cudzoziemcy zostają przekazani do kraju, w którym złożyli pierwszy wniosek o nadanie statusu uchodźcy.

W trakcie prowadzonych czynności służbowych w PSG Bielsko-Biała większość cudzoziemców złożyła pisemne wnioski o wznowienie umorzonych przez stronę polską postępowań o nadanie statusu uchodźcy, jeden z nich wystąpił z wnioskiem o status po raz pierwszy, a siedmioro zrezygnowało z ubiegania się o niego. Przekazane osoby zostały umieszczone w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców, a dwoje skierowano do Ośrodka Recepcyjnego dla Uchodźców.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.