bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2015
  • 7 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 2685

Przybliżą historię centrum miasta

Za nami:

W sobotę 8 sierpnia w Bielsku-Białej odbędzie się kolejny spacer z przewodnikiem. Tym razem trasa wycieczki "Trakt cesarski i okolice" pozwoli poznać wiele ciekawych informacji o centrum Bielska-Białej.

Trasa pn. "Trakt cesarski i okolice" poprowadzi przez pl. Chrobrego, Rynek, pl. św. Mikołaja, ul. 11 Listopada, w kierunku Białej, gdzie zwiedzający zobaczą Ratusz, Kościół p.w. Opatrzności Bożej, pl. Wojska Polskiego, pl. Wolności, a także dawny dwór lipnicki. Zwiedzanie jest bezpłatne i potrwa ok. 3-4 godzin. Spotkanie z przewodnikiem na pl. Chrobrego (obok fontanny) o godz. 9.00.

Kolejne terminy zwiedzania

22.08.2015 r. Trasa VI - Średniowieczne Bielsko (3-4 godziny)
Wzgórze Zamkowe - Zamek i Kaplica św. Anny - Rynek - Katedra św. Mikołaja (historia i architektura na tle zmian zachodzących w związku z ich przebudową, relikty murów obronnych) - pl. Chrobrego - ul. 3 Maja - dworzec PKP. Spotkanie z przewodnikiem - pl. Chrobrego (fontanna), godz. 9.00

5.09.2015 r. Trasa VII - Przemysłowe Bielsko dawniej i dziś - zabytki przemysłu i techniki na terenie Bielska-Białej (3-4 godziny)
Rynek - ul. Cieszyńska - Muzeum „Dom Tkacza” - Stara Remiza Straży Pożarnej w Bielsku - Nowa Remiza Straży Pożarnej w Bielsku - Stary i Nowy Dworzec Kolejowy - Tunel Kolejowy - Fabryki Sukna w Bielsku i Białej. Spotkanie z przewodnikiem - plac przed Nowym Dworcem Kolejowym, godz. 9.00

26.09.2015 r. Trasa VIII - Historia kościoła ewangelicko-augsburskiego w Bielsku i Białej
Bielski Syjon - zwiedzanie obiektów z kościołem ewangelickim Zbawiciela - kościół p.w. M. Lutra w Białej i cmentarz ewangelicki. Spotkanie z przewodnikiem - pl. Chrobrego (fontanna), godz. 9.00.


Szczegółowe informacje pod nr tel. 33 812 24 00 (od wtorku do piątku w godz. 12.00-15.00) oraz na stronie internetowej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.