bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2015
  • 8 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 4932

Zaproponował wysoką łapówkę

Policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej zatrzymali dziś do kontroli drogowej 46-letniego mężczyznę, który był poszukiwany aż dwoma listami gończymi. W zamian za wolność zatrzymany usiłował wręczyć mundurowym 1650 euro i 1200 zł łapówki.

W środę tuż po godzinie 9.00 na ul. Górskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego Mercedesem. Mężczyzna od samego początku zachowywał się nerwowo i był wyraźnie pobudzony, co wzbudziło podejrzenia stróżów prawa. W czasie kontroli sprawca posłużył się dwoma sfałszowanymi blankietami praw jazdy. Dokumenty te zostały skopiowane i zalaminowane. W czasie sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że zatrzymany był poszukiwany aż 2 listami gończymi, bo czeka go odsiadka ponad roku pozbawienia wolności. Dodatkowo w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów mechanicznych aż do 2019 roku, za jazdę na "podwójnym gazie".

Kierujący był trzeźwy, gdy jednak usłyszał od policjantów o konsekwencjach swoich czynów, a jednocześnie obawiając się zatrzymania i pobytu w areszcie śledczym, zaproponował im łapówkę. Usiłował wręczyć stróżom prawa 1650 euro i 1200 zł. Kilkakrotnie pouczany, że popełnia kolejne przestępstwo, nie dawał za wygraną.

Mundurowi zatrzymali sprawcę. Wkrótce usłyszy zarzuty przestępstw, za które grozi mu do 10 lat za kratami. Po czynnościach zostanie przewieziony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 14 miesięcy za swoje wcześniejsze czyny.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.