bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 2690

Przez wiele lat pomagał najuboższym

W wieku 83 lat zmarł prezes Bielskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta - Tadeusz Cozac.

Tadeusz Cozac
Tadeusz Cozac organizował od wielu lat Wigilę dla ubogich · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Tadeusz Cozac od połowy lat 70’ XX w. działał jako wolontariusz i angażował się w działalność na rzecz mieszkańców naszego miasta. Był założycielem i wieloletnim prezesem Koła Terenowego Towarzystwa im. Św. Brata Alberta, które prowadzi bardzo szeroką działalność na rzecz ubogich, organizuje dla nich ciepłe posiłki, odzież i paczki żywnościowe.

Wspólnie z dyrekcją Bielskiego Centrum Kultury organizował imprezy dla dzieci specjalnej troski oraz dzieci biednych - przygotowując program artystyczny oraz upominki i paczki. Był także organizatorem „Wigilii” dla osób biednych i samotnych.

Tadeusz Cozac był przykładem lidera, który potrafił wokół działań na rzecz potrzebujących zgromadzić wielu ludzi: sponsorów, przedstawicieli władz samorządu gminnego i administracji rządowej. W 2006 roku z rąk biskupa bielsko-żywieckiego Tadeusza Rakoczego otrzymał papieski medal "Pro Ecclesia et Pontifice". Uchwałą Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z dnia 13 kwietnia 1999 r. został wpisany do "Księgi Zasłużonych dla Bielska-Białej".

Uroczystości Pogrzebowe z Mszą Świętą Żałobną odbędą się 7 sierpnia 2015 roku o godz. 12.00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Bielsku-Białej (Leszczyny).

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.