bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 lipca 2015
  • wyświetleń: 1218

Areszt dla złodzieja recydywisty

Na podstawie zebranych przez śledczych dowodów, żywiecki sąd tymczasowo aresztował 28-latka, który ukradł samochód i kilkakrotnie posłużył się znalezioną w nim kartą bankomatową. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Bielska-Białej i przekazany kolegom z Żywca.

zatrzymanie
28-latek może trafić za kraty nawet na 15 lat · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z Żywca zostali powiadomieni o kradzieży Audi 80 z jednej posesji w tym mieście. Po wprowadzeniu pojazdu do policyjnych baz danych rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży. Kilka dni później w Wilkowicach policjanci z Bielska-Białej zauważyli poszukiwany samochód zaparkowany przy drodze. W środku spał mężczyzna. 28-latek okazał się sprawcą kradzieży pojazdu. Nie posiadając stałego miejsca zameldowania, skradziony samochód traktował jako swoje lokum, w którym nocował i przemieszczał się w różne miejsca. Kilkakrotnie wykorzystał również znalezioną w samochodzie kartę bankomatową, płacąc nią za drobne zakupy.

28-latek został przekazany w ręce policjantów z Żywca. We wtorek, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratora żywiecki sąd tymczasowo aresztował go. 28-latek przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy, dlatego w więzieniu może spędzić nawet 15 lat.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.