bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 lipca 2015
  • 7 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 8269

Zburzą najwyższe budowle w mieście

Dwa kominy o wysokości 160 i 120 metrów oraz stary blok bielskiejelektrociepłowni zostaną wyburzone. Spółka Tauron Ciepło podtrzymuje stanowisko ws. rozbiórki nieużywanej już dziś instalacji.

kominy, elektrociepłownia
Elektrociepłownia w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


O zapowiedzi wyburzenia kominów, chłodni kominowych oraz starego bloku słyszeliśmy już pod koniec 2013 roku, gdy uroczyście przekazano do eksploatacji nowy blok ciepłowniczy. Od tego czasu minęło już sporo czasu. W dodatku w przyszłym roku kończy się pozwolenie na wyburzenie. Czy spółka Tauron Ciepło zmieniła swoje pierwotne plany?

- Plany rozbiórki wyłączonych z eksploatacji kominów na terenie Zakładu Wytwarzania Bielsko-Biała, pozostają aktualne. Decyzja co do planowanej technologii rozbiórki kominów jeszcze nie zapadła, ale założeniem jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu służącego do wyburzeń - mówi Małgorzata Kuś, rzecznik prasowy spółki Tauron Ciepło.

Z informacji przekazanych przez przedstawicielkę spółki wynika, że Tauron dołoży wszelkich starań, aby ograniczyć do minimum uciążliwości związane z planowaną rozbiórką. Nie otrzymaliśmy natomiast informacji, czy prace rozpoczyną się w obecnym, czy już w przyszłym roku.

Czy będziecie tęsknić za kominami?

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.