bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 lipca 2015
  • wyświetleń: 2209

Rusza Szkoła Wolontariatu "Kładka"

Stowarzyszenie Hajstra zaprasza młode, aktywne, chcące się realizować osoby do uczestnictwa w I edycji Szkoły Wolontariatu "Kładka".

szkoła wolontariatu


Założeniem Szkoły jest nabycie przez wolontariuszy umiejętności potrzebnych do pracy z dziećmi i młodzieżą z bielskich placówek wsparcia dziennego (tj. świetlice środowiskowe, świetlice socjoterapeutyczne oraz kluby młodzieżowe). Inicjatywa jest skierowana do uczniów gimnazjów, liceów oraz studentów. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zajęcia ruszają od września 2015 roku i odbywać się będą w formie warsztatowej w soboty. Będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerów z doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Zakres merytoryczny obejmować będzie:
1. Aspekty formalno-prawne wolontariatu.
2. Zwiększenie świadomości na temat swoich kompetencji oraz naukę prawidłowej komunikacji interpersonalnej.
3. Poznanie specyfiki pracy z dziećmi i młodzieżą.
4. Umiejętne i kreatywne organizowanie czasu wolnego dla podopiecznych.
5. Radzenie sobie w sytuacjach trudnych.

Każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie o ukończeniu Szkoły oraz będzie mógł wykorzystać nabyte umiejętności do pracy z dziećmi i młodzieżą w placówkach Środowiskowego Centrum Pomocy w Bielsku-Białej. Docelowo po zakończeniu każdej z trzech edycji powstanie grupa liderów - wolontariuszy, która będzie inicjować swoje pomysły.

Projekt został dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, a patronatem objęło go Centrum Wolontariatu w Bielsku-Białej. Partnerem jest Środowiskowe Centrum Pomocy w Bielsku-Białej, które nadzoruje pracę placówek wsparcia dziennego w naszym mieście.

Szczegółowe pytania oraz zgłoszenia dotyczące I edycji Szkoły Wolontariatu prosimy nadsyłać do 21 sierpnia 2015 na adres: hajstra.bielsko@gmail.com lub brygidakruk@poczta.fm. Zapraszamy również na stronę na Facebooku - Szkoła Wolontariatu "Kładka".

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.