bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2015
  • wyświetleń: 2009

Fałszowali banknoty na duża skalę

Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zlikwidowali grupę zajmującą się podrabianiem i wprowadzaniem w obieg fałszywych banknotów. Śledczy zatrzymali 24-latka z powiatu bielskiego, który zajmował się tym procederem i jego 41-letnią wspólniczkę.

fałszerstwo
Fałszywe pieniądze zostały zabezpieczone przez bielskich policjantów · fot. KMP Bielsko-Biała


Kryminalni pracowali nad sprawą podrabiania i wprowadzania w obieg fałszywych banknotów tak, by zebrać materiał dowodowy, który umożliwi zatrzymanie i postawienie przed sądem 24-latka podejrzanego o to przestępstwo. W czasie zaplanowanej akcji zatrzymali fałszerza, przy którym znaleźli podrobione banknoty.

W jego mieszkaniu zabezpieczono sprzęt, który służył mu do produkcji pieniędzy oraz kilkadziesiąt sfałszowanych banknotów. Śledczy zatrzymali też jego 41-letnią wspólniczkę. W mieszkaniu kobiety odnaleźli kilkanaście podrobionych banknotów o nominale 100 złotych.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. Sąd, na wniosek śledczych i prokuratury, tymczasowo aresztował zatrzymanego mężczyznę, któremu za produkcję i wprowadzanie w obieg fałszywych banknotów może grozić kara nawet do 25 lat więzienia. Wobec jego wspólniczki prokurator zastosował policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

fałszerze, zatrzymanie
Sprawczyni, której zarzucono kolportowanie falsyfikatów, może spędzić w więzieniu najbliższe 10 lat · fot. KMP Bielsko-Biała

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.