bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2015
  • wyświetleń: 2051

Policjanci spełnili marzenia chłopców

Patrol wozem policyjnym, wystawianie mandatów, poszukiwanie zaginionych to codzienność stróżów prawa. Okazuje się, że dzień w ten sposób może spędzić nie tylko policjant. Taką niezwykłą przygodę przeżyli 6-letni Michał i 18-letni Dawid - podopieczni Fundacji Złote Łany w Bielsku-Białej. A wszystko dzięki wielkim sercom mundurowych.Policjanci z wydziału prewencji i komisariatu II w Bielsku-Białej spełnili marzenie Michała i Dawida, którzy chorują, ale dzięki swojej odwadze, uporowi, chęci do czerpania z życia garściami i nade wszystko zrozumieniu i wsparciu bliskich, zmagają się z trudną codziennością. Każdy dzień ich życia to pokonywanie trudności, w których z wielkim poświęceniem pomagają im mamy i wolontariusz Piotr. Obaj są pogodnymi chłopcami.

Bardzo wrażliwymi, z poczuciem humoru. Interesują się wszystkim, co jest związane z policją. Dawid zbiera emblematy, czapki i akcesoria policyjne. Ma nawet własną policyjną koszulkę oraz kolekcjonerską odznakę służbową. Chłopcy marzą, by zostać policjantami, a bielscy stróże prawa postanowili spełnić to życzenie.

Policjanci spełnili marzenia chłopców · fot. KMP Bielsko-Biała


Dawid i Michał nie tylko wzięli udział w wymarzonym patrolu radiowozem na sygnałach, ale mieli także okazję zobaczyć pokaz sprzętu używanego przez policjantów z Grupy Szybkiego Reagowania. Przymierzyli policyjne czapki, hełmy, kominiarki i kamizelki. Z bliska obejrzeli tresurę policyjnych psów tropiących zaprezentowaną przez przewodników, a w czasie wizyty w komisariacie obejrzeli pomieszczenie dla osób zatrzymanych.

Dawid i Michał dostali od mundurowych elementy odblaskowe oraz książeczki edukacyjne. Z uwagą wysłuchali opowieści policjantów o ich codziennej służbie. Ten wyjątkowy dzień, zarówno dla młodych sympatyków niebieskich mundurów, jak i policjantów, z którymi się spotkali, na długo zapadnie w pamięci. Życzymy Dawidowi i Michałowi dużo zdrowia i uśmiechu, a także jeszcze wielu spełnionych marzeń. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić choć jedno z nich!

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.