bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 lipca 2015
  • 30 lipca 2015
  • wyświetleń: 6333

Obok kolejki powstaje wieża - foto

Tuż obok górnej stacji kolei linowej na Szyndzielnię powstaje 18-metrowa konstrukcja. Wieża widokowa ma przyciągnąć na górę nowych turystów.

Budowa wieży widokowej - 24.07.2015 · fot. bielsko.info


Już w czerwcu informowaliśmy o planach budowy wieży widokowej na zboczu Szyndzielni -"Wieża widokowa na Szyndzielni". 18-metrowa konstrukcja powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie górnej stacji kolei linowej na Szyndzielnię.

Prace rozpoczęły się na początku lipca. Wykonawcą robót jest firma Mostostal. Z wysokiej na sześć pięter konstrukcji ma rozciągać się piękny widok na miasto i Beskidy. Przy dobrej widoczności będzie można nawet zobaczyć Tatry. Taras widokowy pomieści około 30 osób. Wstęp na wieżę widokową ma być płatny. Pierwsi turyści będą mogli wejść na wieżę w połowie sierpnia.

Budowa wieży widokowej - 24.07.2015
W przyszłym roku spółka ZIAD planuje zmodernizować kolej gondolową na Szyndzielnię · fot. bielsko.info


Kolejną, bardziej poważną inwestycją w rejonie Szyndzielni, ma być zapowiadana od dawna modernizacja kolei gondolowej. Wagoniki wraz z całym osprzętem najprawdopodobniej zostaną wymienione w przyszłym roku.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.