bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 września 2011
  • wyświetleń: 7612

Zabójstwo 71-latka, jest podejrzany

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu zatrzymali 19-letniego bielszczanina podejrzanego o zabójstwo 71-letniego bezdomnego mężczyzny. Jego zwłoki odnaleziono w minioną sobotę w korycie potoku „Straconka”. Decyzją bielskiego sądu zatrzymany trafił do aresztu. Grozi mu dożywocie.

policja, zatrzymanie, zabójstwo
fot. Policja


W sobotę nad ranem policjanci otrzymali informację o zakrwawionych zwłokach mężczyzny z ranami kłutymi ciała, odnalezionych w korycie potoku „Straconka” przy ul. Górskiej w Bielsku-Białej. Na miejsce wysłano specjalistyczną grupę operacyjno-śledczą, która zajęła się zabezpieczaniem śladów i ustalaniem dokładnych okoliczności zabójstwa.

Przyjęto kilka wersji śledczych, które na bieżąco wnikliwe analizowano. Jeszcze przed uzyskaniem wyników sekcji zwłok mężczyzny, operacyjne i procesowe działania śledczych, w tym przesłuchania świadków, doprowadziły do zawężenia kręgu osób podejrzewanych o to przestępstwo. Szczegółowe, wielogodzinne przesłuchania osób mogących mieć związek z zabójstwem, eliminowanie i weryfikowanie podawanych przez nich wersji, pozwoliły na ustalenie sprawcy przestępstwa. 19-latek przyznał się do tego czynu.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zabójstwo nie miało podłoża rabunkowego. Pomiędzy podejrzanym, który spożywał tej nocy alkohol, a jego ofiarą doszło do kłótni przy ognisku. Decyzją bielskiego sądu - na wniosek policji i prokuratury - sprawca został tymczasowo aresztowany. Za zabójstwo grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.