Wiadomości

  • 8 września 2011
  • wyświetleń: 4914

Policyjna akcja "Pieszy"

Trwa akcja „2011 - rok pieszego”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych na drodze. W środę w ramach tejże akcji, policjanci drogówki przeprowadzili działania „Bezpieczny pieszy”. Uświadamianie, pouczanie, a w skrajnych wypadkach karanie mandatami, to sposoby wpłynięcia na świadomość niechronionych uczestników ruchu drogowego.

pieszy policja


Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, wspierani przez kolegów z oddziału prewencji i strażników miejskich, zwracali szczególną uwagę na zachowanie pieszych i rowerzystów.

Do najczęściej popełnianych przez nich wykroczeń zaliczano przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz pokonywanie przejść na czerwonym świetle. Ponad dwudziestu z nich ukarano mandatami za przechodzenie przez jezdnię w miejscu zabronionym i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Pieszy, który zdecydował się pokonać przejście na czerwonym świetle zmuszony był zapłacić stuzłotowy mandat. Przejście przez jezdnię w miejscu niedozwolonym „kosztowało” go połowę tej sumy.

W czasie działań policjanci zwracali uwagę nie tylko na karygodne zachowania pieszych, ale i kierowców. Dziesięciu kierowców, którzy w rażący sposób naruszali bezpieczeństwo pieszych ukarano mandatami. Wśród popełnianych przez nich wykroczeń dominowało nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych. Przypominamy, że kierowca, który nie zważając na przechodnia, nie ustąpi mu pierwszeństwa na przejściu, naraża się na mandat w wysokości 350 zł., a dodatkowo na jego konto wpisywanych jest osiem punktów karnych. Nie wspominając już o zagrożeniu, jakie powoduje - narażając pieszego na potrącenie i dotkliwe obrażenia ciała, które niejednokrotnie kończą się tragiczne. Podobne działania będą kontynuowane w najbliższym czasie.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.