bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 lipca 2015
  • 13 lipca 2015
  • wyświetleń: 7284

Rewitalizacja bulwarów za 7 mln zł

Do połowy 2016 roku teren Bulwarów Straceńskich ma przejść pozytywną metamorfozę. Urzędnicy nie będą dłużej czekać na dofinansowanie z Unii Europejskiej i zamierzają wyłożyć na ten cel ponad 7 milionów złotych z budżetu miasta.

bulwary straceńskie
Bulwary Straceńskie · fot. Społeczny Ruch Ochrony Drzew


Już na czerwcowej sesji Rady Miejskiej radni zabezpieczyli w budżecie 1 mln złotych na rozpoczęcie inwestycji jeszcze w bieżącym roku. W lipcu ma zostać rozpisany przetarg na roboty ziemne i uzbrajanie terenu. W 2016 roku miasto przeznaczy ponad 6 mln złotych na zagospodarowanie terenów wzdłuż potoku Straconka. Planowane zakończenie prac przewidziane jest na połowę 2016 roku.

W ramach zadania zostanie wykonanych kilka boisk do gry w sporty zespołowe, place zabaw, a nawet skatepark. Będą także ścieżki rowerowe, nowe ławki, toalety oraz miejsca do grillowania. Teren będzie oświetlony i monitorowany. Na miejscu w budynku administracyjnym swoje własne pomieszczenie otrzyma straż miejska.

bulwary
Bulwary Straceńskie · fot. bielsko.info


Już wcześniej wzdłuż ulicy Górskiej wybudowano trzy parkingi, na które Ratusz otrzymał 85-procentową dotację z funduszy unijnych.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.