bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 września 2011
  • wyświetleń: 2674

Bezpieczna droga do szkoły

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ruszyła policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkół i przedszkoli.

Policjanci drogówki asp.szt. Wiesław Gołuch i mł.asp. Krzysztof Stankiewicz, prowadzą spotkania z młodzieżą w szkołach. W czasie prelekcji i pogadanek uczą najmłodszych, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Pomagają najmłodszym w bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, uczulają na konieczność używania odblasków w czasie wieczornych powrotów do domu. Funkcjonariusze spotkali się już z uczniami bielskich Szkół Podstawowych nr 24 i 31, Szkół Podstawowych w Bystrej, Rybarzowicach i Kalnej, gdzie aktualnie trwa budowa nowej drogi S-69 i ze względu na wzmożony ruch pojazdów ciężarowych, uczniowie szczególnie narażeni są na niebezpieczeństwo. W spotkaniach uczestniczą także nauczyciele i rodzice uczniów.

W ramach prowadzonej akcji policjanci kontrolują gimbusy i autobusy przewożące dzieci do szkół. Ale nie tylko - na drogach prowadzących do placówek oświatowych kontrolują prędkość i stan trzeźwości kierujących. W miniony piątek nad ranem, w trakcie prowadzonych działań, na ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej (przy SP nr 24) mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy 54-letniego kierowcę seata, który wsiadł za kierownicę „na podwójnym gazie”. Sprawcy zatrzymano prawo jazdy. Czeka go rozprawa przed sądem.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.