bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 lipca 2015
  • wyświetleń: 4912

Miniaturowe miasta na filmie

Wyobraźnia często kreuje niesamowite obrazy, które chciałoby się przenieść do rzeczywistości. Paweł Gąsiorek, mieszkaniec pobliskich Kęt potrafi swoje wyobrażenia urzeczywistnić w skali TT 1:120.

W ten weekend w hali pod Dębowcem można oglądać wystawę makiet kolejowych. Paweł Gąsiorek również bierze udział w tego typu pokazach prezentując swoje pomysły. Na jego makietach można zobaczyć lokomotywy, wagony, budynki, latarnie, mosty, postacie czy samochody - jednym słowem mieszkaniec Kęt stworzył miniaturowe miasto, które... żyje! Zachęcamy do obejrzenia filmików prezentujących modele zbudowane przez Pawła.

Pasja Pawła Gąsiorka zaczęła się w wieku 8 lat, kiedy pierwszą lokomotywę kupiła mu mama w składnicy harcerskiej w Andrychowie. Tak przez lata zbierał on poszczególne elementy i w wieku 15 lat powstała pierwsza makieta w skali TT, którą rozebrał w 2003 roku na poczet nowej. W 2005 roku powstała nowa makieta, która dziś jest już ukończona. Cała makieta to własny projekt i wykonanie.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.