bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 września 2011
  • 9 września 2011
  • wyświetleń: 2389

Pokażmy Wielkie Serce

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Za nami:

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa oraz Galeria Sfera w Bielsku Białej już po raz drugi podejmują wspólną akcję mającą na celu zwrócenie uwagi społecznej na osoby z zespołem Downa. 9 września na Placu Bolka i Lolka przed Galerią Sfera odbędzie się happening „Wielkie Serce”, który sprawić ma, że dostrzeżemy chorych wśród nas, poznamy ich lepiej i zaakceptujemy.

Happening "Wielkie Serce” jest realizacją autorskiego projektu wolontariuszy Stowarzyszenia. Wydarzenie ma zwrócić uwagę na fakt, że w społeczeństwie funkcjonują osoby z Zespołem Downa - ludzie o wielkich sercach, którzy tak jak wszyscy pragną akceptacji i cierpią, gdy są odrzucani i izolowani z życia społecznego. Celem akcji jest przełamanie barier emocjonalnych powstających w kontakcie osób zdrowych z osobami z Zespołem Downa poprzez animowanie wspólnej aktywności oraz przekazanie wiedzy na temat niepełnosprawności intelektualnej.

Organizatorzy pragną także przełamać negatywne stereotypy dotyczące Zespołu Downa i przygotować ludzi do pozytywnej reakcji na spotkanie z osobą z Zespołem Downa.

W czasie happeningu wolontariusze ubrani w koszulki z logo Stowarzyszenia, będą zachęcali przechodniów by wypełnili kilka wielkich serc małymi serduszkami symbolizującymi ludzi dobrej woli. Wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja informacyjna - rozdawane będą ulotki o pracy Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Wielkie serce” oraz występy i animacje dla dzieci.

adv / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj