Reklama

Wiadomości

  • 13 czerwca 2015
  • wyświetleń: 3903

Zmagania przyszłych mundurowych

W dniach 11-12 czerwca młodzież uczęszczająca do klas policyjnych i wojskowych w LO im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku-Białej pod kierunkiem policjantów oraz żołnierzy z bielskiej jednostki wojskowej odbyła zajęcia dzienno-nocne połączone z egzaminami końcowymi klas II.

Zmagania przyszłych mundurowych · fot. KMP Bielsko-Biała


Zajęcia rozpoczęły się wieczorem od nocnego przejścia przez góry, podczas którego młodzi ludzie musieli poradzić sobie z takimi zadaniami jak opuszczanie na linach czy przeprawy pontonami. Kiedy o godz. 2.00 w nocy dotarli na bielskie błonia rozbili obóz, a po 5-cio godzinnym odpoczynku przeszli 3-kilometrową zaprawę. Po "krótkiej rozgrzewce" czekały już na nich zadania przygotowane wspólnie przez Komendę Miejską Policji w Bielsku-Białej oraz jednostkę wojskową, których zaliczenie było warunkiem zdania egzaminu końcowego.

Zadania związane były m.in. z umiejętnością nawiązywania łączności oraz znajomości podstawowego sprzętu, ochroną przeciwchemiczną, znajomością budowy broni znajdującej się na wyposażeniu policji i wojska, pierwszą pomocą przedmedyczną czy działaniami zwartymi przeciwko agresywnemu tłumowi.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.