Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2015
  • wyświetleń: 2485

Waldorfskie igrzyska w Bielsku-Białej

W niedzielę 14 czerwca na stadionie w Wapienicy odbędą się Igrzyska Olimpijskie szkół Waldorfskich. Do stolicy Podbeskidzia przyjadą młodzi atleci z Polski i Łotwy.

olimpiada szkół waldorfskich
Igrzyska Olimpijskie szkół Waldorfskich · fot. Szkoła Waldorfska w Bielsku-Białej


Uczestnikami Olimpiady są młodzi atleci z V i VI klasy Społecznej Szkoły Waldorfskiej w Poznaniu, Waldorfskiej Szkoły Podstawowej w Bielsku-Białej, Waldorfskiej Szkoły Podstawowej im. J.Korczaka w Krakowie, Szkoły Podstawowej "Istota" w Krakowie oraz Szkoły Waldorfskiej w Adazi (Łotwa).

Podczas Olimpiady szkół Waldorfskich w sobotę 13 czerwca w godzinach popołudniowych odbędzie się spotkanie ze znakomitym bokserem, olimpijczykiem Marianem Kasprzykiem. 14 czerwca o godzinie 10.00 na stadionie BBOSiR w Wapienicy odbędzie się ceremonia otwarcia Igrzysk, zapłonie olimpijski znicz, a następnie młodzi atleci zmierzą się w tradycyjnych dyscyplinach starożytnej Grecji: rzut dyskiem, rzut oszczepem, skok w dal, zapasy oraz biegi sztafetowe . Po finale zostaną rozdane medale i dyplomy.

- Olimpiada Szkół Waldorfskich to bardzo ważne wydarzenie dla dzieci pod względem emocjonalnym i rozwojowym, a dla zaproszonych gości wspaniała okazja do poznania edukacji waldorfskiej i zaprezentowania alternatywnego sposobu nauczania dzieci poprzez zabawę, ruch i zdrowe współzawodnictwo - czytamy w szkolnym komunikacie.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.