Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2015
  • wyświetleń: 4367

Nie będzie remontu linii kolejowej

Poseł Stanisław Szwed złożył zapytanie poselskie ws. remontu linii kolejowej nr 190 na odcinku Bielsko-Biała - Cieszyn. Ministerialna odpowiedź nie ucieszy miłośników podróży pociągiem.

pociąg, koleje śląskie
Pociągi Kolei Śląskich · fot. bielsko.info


W zapytaniu poselskim do Minister Infrastruktury i Rozwoju poseł argumentuje, że kapitalny remont linii, a w konsekwencji powrót pociągów na trasę, ułatwi dostępność edukacji dzieci i młodzieży z małych miejscowości położonych przy trasie kolejowej oraz zwiększy dostępność turystyczną Śląska Cieszyńskiego.

- Obecnie odcinek z Bielska-Białej do Cieszyna ulega ciągłej degradacji stając się mało atrakcyjny dla przewoźników osobowych i towarowych. Tymczasem istnieje realna potrzeba modernizacji i wznowienia kursowania pociągów na wymienionej linii 190 ze szczególnym uwzględnieniem odcinka Cieszyn - Goleszów, który pozwoli stworzyć pętle w granicach Zebrzydowice - Cieszyn, Skoczów - Bielsko-Biała - pisze Stanisław Szwed.

8 czerwca parlamentarzysta otrzymał odpowiedź z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Podsekretarz Stanu Sławomir Żałobka tłumaczy, że rewitalizacja linii kolejowej nr 190 na odcinku Bielsko-Biała - Skoczów i Goleszów - Cieszyn była przedmiotem konsultacji z samorządem województwa śląskiego na etapie tworzenia planów inwestycyjnych w ramach prac nad Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

- Mając na uwadze fakt występowania niskich parametrów geometrycznych linii jak również brak zainteresowania ze strony przewoźników kolejowych, prace na powyższych odcinkach linii nr 190 nie zostały ujęte w kontrakcie. Na liście projektów warunkowych kontraktu znalazł się natomiast odcinek Goleszów - Skoczów - wyjaśnia Sławomir Żałobka.

Poseł Stanisław Szwed zapowiedział, że dalej będzie interweniował ws. przywrócenia pociągów na linii kolejowej nr 190.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.