bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 31 maja 2015
  • wyświetleń: 1828

Zawody na terenie jednostki - wideo

Na poligonie 18. bielskiego batalionu powietrznodesantowego odbyły się zawody sportowo-obronne "Sprawni jak kadeci". Ponad 150 uczniów rywalizowało o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej.Zmaganiu zawodników przyglądali się przedstawiciele służb mundurowych. Bielskich policjantów reprezentował I Zastępca Komendanta Miejskiego w Bielsku-Białej nadkom. Krzysztof Czaja.
Zawody skierowane były przede wszystkim do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu Podbeskidzia. Startowały także drużyny szkół o profilu wojskowym z całej Polski.

Drużyny zacięcie rywalizowały na skomplikowanym torze przeszkód. Zawodnicy musieli też celnie strzelać z broni sportowej, rzucać granatem oraz wykazać się umiejętnościami udzielania pomocy przedmedycznej. Sędziowie oraz jury zawodów oceniali sprawność fizyczną, umiejętność współpracy w zespole, celność rzutów, strzałów, czas oraz dokładność wykonywanych ćwiczeń.

Dla uczestników oraz zaproszonych gości przewidziano szereg atrakcji, m.in. pokaz sztuki walki, liczne konkursy sprawnościowe. Policjanci, żołnierze i strażacy zaprezentowali sprzęt, jakiego używają w codziennej służbie, a policyjny przewodnik psa tropiącego zademonstrował umiejętności swojego czworonożnego pomocnika.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.