bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 maja 2015
  • wyświetleń: 2560

Ukraińcy muszą opuścić nasz kraj

Kontrole legalności zatrudnienia cudzoziemców przeprowadzone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Bielska-Białej doprowadziły do ujawnienia czterech nielegalnie pracujących w Polsce Ukraińców.

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Bielska-Białej przeprowadzili kontrolę w cyrku, który zatrzymał się na czas przedstawienia w Górkach Wielkich (powiat cieszyński). Zatrudnieni tam w charakterze pracowników fizycznych czterej Ukraińcy nie posiadali stosownych dokumentów, które pozwalałyby im na legalną pracę na terytorium naszego kraju.

Wobec wszystkich cudzoziemców zostały wszczęte postępowania administracyjne, które w trzech przypadkach zakończyły się już wydaniem decyzji zobowiązujących do powrotu. Za naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy cudzoziemcy i powierzający im pracę Polak i Ukrainka (właściciele firm) poniosą odpowiedzialność karną.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.