bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 maja 2015
  • wyświetleń: 4222

Luce Arena już otwarta - zdjęcia

Centrum Profilaktyki "Luce Arena" w Bielsku-Białej zainaugurowało swoją działalność. Na wielofunkcyjny zadaszony obiekt składa się m.in. boisko do grę w futsal lub w hokeja na rolkach, stanowiska do gry w badmintona, klatka na squasha, sala fitness, a także pokoje do warsztatów i porad oraz kawiarnia.

Luce Arena już otwarta - 28.05.2015 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Ośrodek prowadzi Fundacja „Luce”, którą założył ks. Mateusz Dudkiewicz ze swą siostrą Katarzyną Wróblewską oraz Iwoną Gaweł. Jak przyznaje duchowny, wielofunkcyjne boisko i zgromadzony profesjonalny sprzęt mają pomóc w prowadzeniu akcji profilaktycznych skierowanych przeciwko niebezpiecznym zachowaniom wśród dzieci i młodzieży i dorosłych.

- Chcemy, żeby to było miejsce dla całej rodziny. Mam nadzieję, że da ono okazją do aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu. To miejsce ma jednoczyć i integrować ludzi. Z drugiej strony, to tu będą się odbywać konferencje i szkolenia profilaktyczne - wyjaśnił kapłan hokeista.

Na inaugurację „Luce Arena” w Bielsku-Białej wybrano konferencję "Dopalacze-Pożeracze" nt. ryzykownych zachowań wśród dzieci i młodzieży z udziałem nauczycieli, pedagogów i psychologów.

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Bielsku-Białej przedstawili sztukę poświęconą realnemu niebezpieczeństwu, jakim jest uzależnienie od narkotyków i alkoholu. Gość spotkania raper Arkadio zaimprowizował freestylowy utwór przed zgromadzoną publicznością.

Specjalnymi gośćmi konferencji byli m.in. ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel, który zanim poświęcił obiekt, namawiał do służenia innym ludziom w róznych środowiskach z pasją i poświęceniem, śląski kurator oświaty Stanisław Faber oraz poseł Stanisław Szwed.

Centrum ma być związane z działalnością rekreacyjno-sportową, edukacyjno-formacyjną oraz szkoleniową. Fundacja zamierza prowadzić tu m.in.: konferencje dla podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Bielsku-Białej, interdyscyplinarne warsztaty we współpracy z MOS Bielsko-Biała.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.