bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 maja 2015
  • wyświetleń: 2524

Festiwal pełen nauki i sztuki

Za nami:

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej do udziału w XVI Beskidzkim Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbywa się pod hasłem: "Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi".

festiwal nauki
Festiwal Nauki i Sztuki na bielskim rynku · fot. bielsko.info


Piątek, pierwszy dzień festiwalu, będzie przede wszystkim dniem obfitującym w szereg ciekawych wykładów, warsztatów, laboratoriów, prezentacji oraz spotkań i wystaw artystycznych na terenie kampusu ATH oraz innych jednostek, uczestniczących w festiwalu.

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Andrzej Bochenek, znany kardiochirurg, natomiast dyskusję o poprawności językowej poprowadzi prof. Jerzy Bralczyk. W Galerii Akademickiej czynna będzie wystawa prof. Adama Wsiołkowskiego z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

W drugi dzień festiwalu od godz. 11.00 na Rynku Starego Miasta Bielska-Białej odbędzie się piknik połączony z wydarzeniami kulturalno-naukowymi, wzbogaconymi licznymi występami artystycznymi oraz konkursami z nagrodami. Tego dnia wiele tematycznych atrakcji będzie skierowanych również do dzieci: bawmy się chemią, poznajemy Hiszpanię - gra, fizyczne czary-mary, maluch i Reksio, kraina filmu rysunkowego, warsztaty artystyczne, itp.

W trakcie festiwalu odbędą się ciekawe występy muzyczne i taneczne oraz koncerty zespołów takich jak BIG BAND z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej, BESQUIDIANS i CZESŁAW ŚPIEWA.

Szczegóły oraz program dostępne są na stronie: www.festiwal.ath.bielsko.pl.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.