bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 maja 2015
  • wyświetleń: 1275

W gazecie o wyborach z 1990 roku

Każdy, kto weźmie udział w piątkowych obchodach 25-lecia Odrodzenia Samorządu Terytorialnego, otrzyma okolicznościowy numer "Gazety prowincjonalnej" - tygodnika wydawanego na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku zaangażowanego w promowanie idei samorządności

W specjalnie wydanym numerze "Gazety prowincjonalnej" przeczytać będzie można zarówno historyczne teksty zamieszczone w tygodniku w okresie pierwszych wyborów samorządowych w maju 1990 roku, jak i materiały współczesne. Wśród tekstów z roku 1990 znajdą się m.in. prezentacje ówczesnych kandydatów, wyniki wyborów z poszczególnych miejscowości Podbeskidzia oraz relacje z pierwszych sesji bielskiej rady miejskiej i sejmiku samorządowego województwa bielskiego.

Teksty współczesne to rozmowa z pierwszym wojewodą bielskim Mirosławem Styczniem oraz zaangażowanym w pierwsze wybory samorządowe Piotrem Szwarcem i wspomnienia osób związanych z ówczesnym samorządem: Janusza Okrzesika i Wiesława Czarnika z Oświęcimia.

Gazetę kolportowana będzie bezpłatnie wśród uczestników Obywatelskich Obchodów 25-lecia Odrodzenia Samorządu Terytorialnego przygotowanych przez Społeczny Komitet Obchodów i Stowarzyszenie Niezależni.BB. Uroczystości są otwarte i odbędą się w piątek 29 maja o godzinie 15.00 w Wyższej Szkole Administracji przy ul. Frycza Modrzewskiego 12 w Bielsku-Białej. Gościem honorowym będzie Rzecznik Praw Obywatelskich - prof. Irena Lipowicz. W ramach imprezy odbędzie się także debata prezydentów Bielska-Białej z lat 1990-2015.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.