bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 maja 2015
  • wyświetleń: 2615

Areszt za usiłowanie zabójstwa

W kilkanaście minut po brutalnym pobiciu policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zaatakowali swoje ofiary nożem i rozbitą butelką. Obaj pokrzywdzeni doznali rozległych i zagrażających ich życiu obrażeń.

Do zdarzenia doszło w mieszkaniu przy ul. Cieszyńskiej, gdzie trwała impreza i mężczyźni spożywali wspólnie alkohol. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do kłótni. Dwaj młodzi napastnicy zaatakowali nożem i rozbitą butelką dwóch swoich współbiesiadników, zadając im rany cięte. Pokrzywdzeni doznali rozległych, zagrażających ich życiu obrażeń ciała. 35-latek i jego o rok starszy kolega w ciężkim stanie trafili do szpitala. Chwilę później policjanci zatrzymali obu napastników w wieku 26 i 29 lat.

Badanie stanu ich trzeźwości dało wyniki blisko 2 promili alkoholu. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i zostali doprowadzeni do sądu. Bielski sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Młodszemu z nich za usiłowanie zabójstwa może grozić kara nawet dożywotniego więzienia. Starszy odpowie za udział w bójce z użyciem niebezpiecznych narzędzi, za co może trafić za kraty na najbliższe 8 lat.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.