bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 maja 2015
  • wyświetleń: 4181

Policjanci spełnili marzenie Dawida

Dawid ma 18 lat i jest podopiecznym Fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany w Bielsku-Białej. Ten bardzo sympatyczny nastolatek jest niepełnosprawny i porusza się na wózku inwalidzkim, ale dzięki zrozumieniu i wsparciu bliskich zmaga się z trudną codziennością.

Policjanci spełnili marzenie Dawida · fot. KMP Bielsko-Biała


Dawid uczęszcza do szkoły w Wapienicy. Od lat poważnie choruje. Każdy jego dzień to pokonywanie trudności, w których z wielkim poświęceniem pomaga mu mama i wolontariusz Piotr. Jest pogodnym chłopcem, bardzo wrażliwym, z poczuciem humoru. Interesuje się wszystkim, co jest związane z policją. Jego marzeniem jest zostać policjantem. Zbiera emblematy, czapki i akcesoria policyjne. Ma nawet własne, policyjne koszulki oraz kolekcjonerską odznakę służbową.

Jak tylko bielscy policjanci dowiedzieli się o życzeniu Dawida, postanowili je spełnić. Mundurowi z Grupy Szybkiego Reagowania Wydziału Prewencji odwiedzili Dawida w jego domu na bielskim osiedlu Złote Łany. Koledzy w mundurach pokazali sympatykowi policji wyposażenie i urządzenia wykorzystywane przez stróżów prawa w codziennej służbie. Dawid miał możliwość przymierzyć hełm, obejrzeć kajdanki, pałkę i broń służbową.

Z uwagą wysłuchał opowieści policjantów o ich codziennej, trudnej służbie i jak sam przyznał, ma teraz nowych kolegów Przemka i Marka. Ten wyjątkowy dzień, zarówno dla Dawida, jak i policjantów, z którymi się spotkał na długo zapadnie w pamięci. Życzymy Dawidowi dużo zdrowia i uśmiechu, a także jeszcze wielu, wielu marzeń do spełnienia. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić choć jedno z nich.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.