bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 maja 2015
  • wyświetleń: 3321

Dzień strażaka w bielskiej komendzie

15 maja w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka.

Dzień Strażaka - 15.05.2015 · fot. KM PSP Bielsko-BiałaUroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Chrystusa Króla na Leszczynach. Po mszy św. uczestnicy uroczystości udali się na plac przed Komendą Miejską PSP w Bielsku-Białej, gdzie odbyły się główne uroczystości. Gości przywitał st. bryg. Adam Caputa - Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej.

W trakcie uroczystości wręczono medale i odznaczenia wyróżniającym się w służbie strażakom oraz osobom wspierającym działania straży pożarnej w mieście Bielsko-Biała i powiecie bielskim. Odznakami "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej" nadanymi przez Ministra Spraw Wewnętrznych zostali odznaczeni: Mirosław Data, Ryszard Pokładnik, Artur Byrski, Grzegorz Gabor, Witold Inerowicz, Krzysztof Parma. "Złotym Znakiem Związku OSP RP" nadanym przez Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP odznaczeni zostali druhowie: Czesław Papla oraz Adam Sopiak.

Ponadto wręczono: Odznaki Honorowe "Za zasługi dla województwa śląskiego", medale "Za zasługi dla Pożarnictwa", "Za zasługi dla ochotniczego pożarnictwa bielskiego", odznaki "Za wysługę lat", 4 Dyplomy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. W czasie uroczystości dokonano również uroczystego wpisu pięciu druhów do Księgi wyróżnionych najwyższymi odznaczeniami Związku OSP. W trakcie uroczystości nadano również 1 nominację na wyższy stopień aspirancki, 19 na wyższe stopnie podoficerskie oraz 1 na wyższy stopień w korpusie szeregowych PSP.

Po zakończeniu części oficjalnej Komendant Miejski PSP st. bryg. Adam Caputa podziękował wszystkim za liczne przybycie oraz złożył gratulacje odznaczonym strażakom, a także zaprosił wszystkich na tradycyjną "strażacką" grochówkę i koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Kaniowa.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.