bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 maja 2015
  • 19 maja 2015
  • wyświetleń: 2684

Znów z ukrycia obserwowali pieszych

Policjanci z drogówki i strażnicy miejscy z Bielska-Białej przeprowadzili wspólne działania pod kryptonimem "Pieszy", których celem była poprawa bezpieczeństwa osób poruszających się po drogach.Policjanci z wydziału ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami obsługującymi miejski monitoring, ujawniali i rejestrowali popełniane wykroczenia. Informacje pozwalające na identyfikację przekazywali policjantom w oznakowanych radiowozach, którzy zajęli miejsca dogodne do kontroli i zatrzymywali sprawców.

W czasie akcji zwracano szczególną uwagę na zachowanie kierowców względem pieszych. Do najczęściej popełnianych wykroczeń należało nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszym, za co sprawcy zostali ukarani mandatami. Tylko w nielicznych przypadkach wypierali się możliwości złamania prawa.Dopiero zaprezentowanie im nagrania z ich wyczynami, skłaniało do przyjęcia mandatu karnego.

W czasie działań odnotowano także ponad 20 wykroczeń, których dopuścili się piesi. Najczęstszymi, a jednocześnie jednymi z najgroźniejszych było przechodzenie przez przejście na czerwonym świetle, a także pokonywanie jezdni w miejscu niedozwolonym. Akcję powtórzymy w najbliższym czasie.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.